44. ročník konference NZEE 2023 je za námi…

Další ročník konference NEKONVENČNÍ ZDROJE ELEKTRICKÉ ENERGIE (NZEE) je za námi. 44. ročník konference se uskutečnil v termínu od 19. do 21.6.2023 v prostorách Wellness Hotelu Panorama nacházejícího se v oblasti Moravského krasu. Velmi nás těší zájem o konferenci doprovázený rostoucím počtem účastníků. Letošního ročníku konference se zúčastnila celá řada vědeckých pracovníků z České republiky a Slovenska, taktéž nechybělo mnoha odborníků z privátní a průmyslové sféry.

Jedním z nejdiskutovanějších témat letošního ročníku konference se stalo téma snižování energetické závislosti na externích dodavatelích energií, zavádění legislativních opor pro nové oblasti využití energie z obnovitelných zdrojů, především z fotovoltaiky a úložišť. Byla představena celá řada zajímavých prací od balkonových fotovoltaických systémů bez akumulace, přes komunitní sdílení energie v rámci bytových domů až po ekonomické analýzy návratnosti fotovoltaických instalací. Za zmínku také stojí projekt nezávislého rezidenčního domu, který navazuje na již realizovaný projekt Českého soběstačného domu. Velmi zajímavá byla sekce sledující nové trendy v elektromobilitě a nové služby, které elektromobily mohou poskytovat (V2X), včetně pilotních projektů na second life pro akumulátory elektromobilů.

Velké poděkování patří všem účastníkům konference. Zvláštní poděkování pak generálním partnerům konference, společnostem ČEPS, ŠKODA, Pragolab, Robert Bosch a společnosti ČEZ.

JIž nyní si Vás dovolujeme pozvat na půlkulatý 45. ročník konference NZEE, o přesném místě konání konference není ještě zdaleka rozhodnuto, ale již nyní můžeme prozradit, že se uskuteční v regionu Jižní Moravy.

www.nzee.cz